Garanti Uygulamaları

​​Toplu Taşımacılık Araçları

Otokar toplu taşıma araçları KENT, DORUK ve SULTAN serilerine 2 yıl sınırsız kilometre, ticari ve mesleki amaçlı kullanılan M-2010 serisine 1 yıl sınırsız kilometre garanti uygulamaktadır. Bu uygulama, araçlarının periyodik bakımlarını belirtilen aralıklarla ve düzenli yaptırdıkları sürece, her türlü malzeme, işçilik, montaj hatalarından (fabrikasyon/üretim hatası) kaynaklanan arızayı hiçbir ücret ödemeden yaptırmalarını sağlar.

Otokar marka aracınıza, Otokar Yetkili Servislerinde yaptıracağınız periyodik bakımlar ve kontroller aracınızı sorunsuz, güvenli ve araç garantisinin size sağlayacağı faydalardan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayacaktır.

Orijinal Otokar parçaları üst düzey teknoloji ve mühendislik bilgisi ile üretilen parçalardır. Otokar Yetkili Servislerinde kullanılan bu parçalar, üretimden aracın montajına kadar bir çok noktada kalite kontrol işlemlerinden geçmektedir.Bu sebeple orijinal yedek parçaların kullanıldığı yetkili servislerimize aracınızı emanet etmeniz araç garantisinden maksimum seviyede faydalanmanızı sağlar.

Bundan daha da önemlisi gerek garanti süresi içinde gerekse garanti süresi dışında aracınızda orijinal Otokar yedek parçalarını kullanmanız aracınızın en yüksek verimde kullanımını sağlayacaktır.

Bahsedilen bilgilerin yanında Yetkili Servislerimizde aracınıza yapılacak her türlü bakım ve onarım işlemleri eğitilmiş uzman teknisyenler tarafından özel takım ve ekipmanlarla gerçekleştirilmektedir.

Treyler, Semi-Treyler İçin Garanti

Treyler, semi-treyler için garanti süresi, ticari ve mesleki amaçlarla satınalınan ve kullanılan araçlar için aracın satış tarihinden itibaren 2 yıldır. Km sınırı yoktur.

Garanti; aracın garanti süresi içerisinde malzeme, işçilik, montaj hatalarından (fabrikasyon hatalarından) dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı ve değiştirilen parça bedeli alınmaksızın OTOKAR treyler yetkili servislerinde onarılmasını kapsar. İlk bakımının ve sonraki periyodik bakımlarının yaptırılması, Otokar-Fruehauf Serisi Araçlar Tanıtma ve Kullanma Kılavuzunda belirtilen hususlara uyulması zorunludur.

Treyler, Semi-treylerlerimizde kullanılan aks ve süspansiyon ekipmanları BPW , Gigant veya SAF markadır. Bu markalara ait garanti şartları tüm periyodik bakımların OTOKAR, SAF veya BPW yetkili servislerinde yapılıp Garanti ve Servis Belgelerine bakım kayıtlarını yaptırmaları halinde bazı parçalarında uzun süreli garanti uygulaması yapmaktadırlar. Tüm garanti süresi içerisinde aşınan parçalar (balata, kampana, amotisör, disk, disk fren pad'i vb.) dahil değişen tüm parçaların orijinal olması gerekmektedir.