e-CENTRO

Şehrin sessiz, çevreci ve güçlü kahramanı.
Otokar’ın çevre dostu %100 elektrikli otobüsü e-CENTRO, sıfır emisyon değeri ve sessiz sürüş imkanı ile şehirlerin yeni gözdesi.

Yakıt Tipi

Elektrikli

Maksimum Güç

200 kW

Maksimum Tork

1200 Nm

Araç Uzunluğu

6.6 m

Batarya

Li-ion NMC 110 kWh

Standart Yerleşim Düzeni

32 Yolcu Kapasitesi

SESSİZ VE ÇEVRECİ

e-CENTRO tarihi şehirler, turistik bölgeler ve sıfır emisyonlu bölgelerde çevreci, sessiz ve yüksek verimli taşımacılık için tasarlandı.

İdeal boyutlarıyla dar sokaklarda bile eşsiz bir manevra kabiliyeti sunuyor. 200 kW maksimum motor güç ve 1200 Nm maksimum torka sahip elektrik motoru şehirin zor ve dik yol koşullarında dahi kolayca sürüş imkanı sağlıyor.

e-CENTRO’nun Li-ion NMC bataryaları 1.5 saat gibi hızlı bir sürede doluyor ve tek şarj ile 200 km’ye yakın menzil sunuyor.

Ayrıca rejeneratif frenleme özelliği ile şehir trafiğinde yapılan frenleme ve yavaşlamalardan %25 oranında enerji geri kazanımı sağlayarak daha uzun hizmet veriyor.

KONFOR

e-CENTRO’nun basamaksız girişe imkan sağlayan alçak tabanlı gövde tasarımı ve engelli rampası ile herkes için konforlu taşımacılık sunuyor.

MAZİYE SELAM

Otokar’ın tasarımcıları, e-CENTRO’yu geliştirirken Otokar’ın 1970’lerde tasarlayıp ürettiği mini otobüslerin tasarımından ilham aldı. e-CENTRO yollarda dayanıklılığı ve kazanç kapısı olmasıyla efsane haline gelen araçların çizgilerini taşırken yeni teknolojilerle donatıldı.

Otonom e-CENTRO

Seviye 4 sürüş teknolojisine sahip e-CENTRO ile yer alan Otokar’ın otonom aracı, sürücüye ihtiyaç duymadan seyahat edebiliyor. Trafik kurallarına uyacak şekilde geliştirilen araç, konumunu hassas bir şekilde algılıyor. Hava koşullarından bağımsız günün her saatinde kesintisiz hizmet verebilen araç, belirlenen güzergahta duraklara yanaşarak yolcuların sorunsuz bir şekilde inip binmesini sağlıyor.