SULTAN MEGA

35+1+1 kişilik yolcu kapasiteli Sultan Mega, yüksek motor gücü ve zengin aksesuarlarıyla dikkat çekiyor. Hem kullanıcısına hem de yolcularına yüksek güç ve konfor sunan ideal turizm otobüsü, özellikle uzun yolların sultanı.

Maksimum Güç

129 kW/2300 d/d

Maksimum Tork

682 Nm/1400 d/d

Araç Uzunluğu

8.5 m

Yakıt Tipi

Dizel

Standart Yerleşim Düzeni

35+1+1

Alternatif Yerleşim Düzeni

37+1

Güvenlik

ABS ve ESC fren sistemi, ön ve arka disk frenleri sayesinde güvenli frenleme imkanı sunulurken, sınıfının en geniş ön iz mesafesi ile yol tutuşu ve sürüş performansı artırılmıştır. Sultan Mega’da tüm koltuklarda emniyet kemeri bulunur. 
Sultan Mega’nın LDWS (Şerit İhlali Uyarı Sistemi), aracın şeridini istemsiz olarak terk ettiği durumlarda devreye girerek şoföre görsel ya da sesli olarak ikazlarda bulunur ve bu sayede şoföre tepki verdirerek aracın şeridini tekrar takip etmesi sağlanır.​ 
​AEBS (Gelişmiş Acil Frenleme Sistemi) ise akan trafik ortamında takip eden araç ile takip edilen araç arasındaki mesafeyi ve hız farkını hesaplayarak sürücü davranışını sürekli gözlem altında tutar. Olası çarpışma senaryolarına göre şoförü sesli ve görsel olarak uyaran sistem, çarpışmanın yüksek ihtimalle gerçekleşeceğini hesaplarsa frenleri devreye sokarak çarpışmayı engellemeye çalışır ve çarpışma kaçınılmazsa da çarpışmanın şiddetini azaltmak için işler.