e-KENT KÖRÜKLÜ

Otokar’ın çevre dostu %100 elektrikli körüklü otobüsü e-KENT, sıfır emisyon değeri ve sessiz sürüş imkanı, dinamik, özgün dış hatları ve geleceği yansıtan tasarımı ile şehrinizin parlayan yıldızı oluyor.

Yakıt Tipi

Elektrikli

Maksimum Güç

410 kW

Maksimum Tork

3100 Nm

Araç Uzunluğu

18.75 m

Batarya

Li-ion NMC 350 kWh / 490 kWh / 560 kWh

Standart Yerleşim Düzeni

99 Yolcu Kapasitesi

KONFOR

Körüklü e-KENT’te bulunan dört adet geniş ve metro tipi elektrikli kayar kapılar, yolcuların araç içerisine hızlı iniş-binişlerine imkan sağlıyor ve bu özelliği ile operatörlere çok daha verimli bir toplu taşıma hizmeti sunuyor.

 e-KENT, %100 elektrikli kliması ile her mevsim yolcularına konforlu seyahat imkanı sağlıyor.

YOĞUN ÇALIŞMA ŞARTLARINA UYGUN

e-KENT Körüklü 18.75 metre uzunluğu, yüksek manevra kabiliyeti sunan körüklü yapısı ile yüksek yolcu kapasitesi, geniş iç hacimi ve konforlu süspansiyonları sayesinde metropollerin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

e-KENT farklı batarya kapasite (350/490/560 kWh) seçenekleri ile şehrin ihtiyaçları için ideal bir çözüm.

e-KENT, 410 kW maksimum motor gücü sunan elektrikli motoru ile şehrin yoğun ve çetin çalışma şartlarında dahi kolayca sürüş imkanı sunuyor.

e-KENT’in Li-ion NMC bataryaları hızlı ve yavaş şarj özelliği ile taşımacılığa çeviklik katıyor. Sunulan farklı şarj opsiyonlar ile e-KENT ister garajda ister pantograf tipi şarj özelliği ile yol güzergahında hızla şarj edebiliyor. Modern ve dijital  göstergesinden aracın anlık enerji tüketimi dahil birçok veriyi kolayca takip ediliyor.